Нүүр хуудас Мэдээ Алтан Бөмбөрцөг 2021: "The Mandalorian", "The Queen's Gambit" болон бусад нэр дэвшсэн бүтээлүүд

Алтан Бөмбөрцөг 2021: "The Mandalorian", "The Queen's Gambit" болон бусад нэр дэвшсэн бүтээлүүд

Чинзориг
Чинзориг, TODNEWS.MN

Алтан Бөмбөрцөг наадмын нэр дэвшигчдийн жагсаалт гарлаа

Өнгөрсөн шөнө 78 дах удаагийн "Алтан Бөмбөрцөг" наадмын нэр дэвшигчдийг зарлалаа. Кино болон телевизийн салбарын шилдгүүдийг тодруулдаг уг шагнал гардуулах ёслол нь хоёрдугаар сарын 28-нд анх удаа нэгэн зэрэг хоёр хотоос буюу Лос-Анжелес болон Нью-Йоркоос шууд дамжуулалт хийж ялагчдаа тодруулах болно. Харин үүнээс өмнө нэр дэвшсэн бүтээлүүдийг харж, заавал үзэх кино болон цувралын жагсаалтыг гаргацгаая.

Шилдэг утга уянгын кино

  • "The Father"
  • "Mank"
  • "Nomadland"
  • "Promising Young Woman"
  • "The Trial of the Chicago 7"

Утга уянгын киноны шилдэг эмэгтэй жүжигчин

  • Вайола Дэвис, "Ma Rainey's Black Bottom"
  • Андра Дэй, "The United States vs. Billie Holiday"
  • Ванесса Кирби, "Pieces of a Woman"
  • Фрэнцис Макдорманд, "Nomadland"
  • Кэри Маллиган, "Promising Young Woman"

Утга уянгын киноны шилдэг эрэгтэй жүжигчин

  • Риз Амед, "Sound of Metal"
  • Чедвик Боузман, "Ma Rainey's Black Bottom"
  • Энтони Хопкинс, "The Father"
  • Гэри Олдман, "Mank"
  • Тахар Рахим, "The Mauritanian"

Шилдэг туслах дүрийн эмэгтэй жүжигчин

  • Гленн Клоуз, "Hillbilly Elegy"
  • Оливия Колман "The Father"
  • Жоди Фостер "The Mauritanian"
  • Аманда Сейфрид, "Mank"
  • Хелена Зенгел "News of the World"

Шилдэг туслах дүрийн эрэгтэй жүжигчин

  • Саша Барон Коэн, "The Trial of the Chicago 7"
  • Дэниэл Калуя, "Judas and the Black Messiah"
  • Жаред Лето, "The Little Things"
  • Билл Мюррей, "On the Rocks"
  • Лесли Одом Жр., "One Night in Miami"

Шилдэг найруулагч

  • Клоуи Жао, "Nomadland"
  • Аарон Соркин, "The Trial of the Chicago 7"
  • Режина Кинг, "One Night in Miami"
  • Дэвид Финчер, "Mank"
  • Эмералд Феннелл, "Promising Young Woman"

Шилдэг кино зохиол

  • Эмералд Феннелл, "Promising Young Woman"
  • Жек Финчер, "Mank"
  • Аарон Соркин, "The Trial of the Chicago 7"
  • Флориан Зеллер, Кристофер Хэмптон, "The Father"
  • Клоуи Жао, "Nomadland"

Шилдэг хөгжмийн зохиол

  • Александр Деспла, "The Midnight Sky"
  • Людвиг Горанссон, "Tenet"
  • Жеймс Ньютон Ховард, "News of the World"
  • Трент Резнор, Аттикус Росс, "Mank"
  • Трент Резнор, Аттикус Росс, Жон Батист, "Soul"

Шилдэг дуу

  • "Fight for You", Judas and the Black Messiah
  • "Hear My Voice", The Trial of the Chicago 7
  • "Speak Now", One Night in Miami
  • "Tigress & Tweed", The United States vs. Billie Holiday

Шилдэг анимэйшн кино

  • "The Croods: A New Age"
  • "Onward"
  • "Over the Moon"
  • "Soul"
  • "Wolfwalkers"

Шилдэг мюзикл эсвэл инээдмийн кино

  • "Borat Subsequent Moviefilm"
  • "Hamilton"
  • "Music"
  • "Palm Springs"
  • "The Prom"

Шилдэг гадаад кино

  • "Another Round" (Дани)
  • "La Llorona" (Гуатемала/Франц)
  • "The Life Ahead" (Итали)
  • "Minari" (АНУ)
  • "Two of Us" (Франц/АНУ)

Шилдэг утга уянгын цуврал

  • "The Crown"
  • "Lovecraft Country"
  • "The Mandalorian"
  • "Ozark"
  • "Ratched"

Утга уянгын цувралын шилдэг эмэгтэй жүжигчин

  • Оливия Колман, "The Crown"
  • Жоди Комер, "Killing Eve"
  • Эмма Коррин, "The Crown"
  • Лора Линни, "Ozark"
  • Сара Полсон "Ratched"

Утга уянгын цувралын шилдэг эрэгтэй  жүжигчин

  • Жейсон Бейтман, "Ozark"
  • Мэттью Риз, "Perry Mason"
  • Жош О'Коннор, "The Crown"
  • Боб Оденкирк, "Better Call Saul"
  • Аль Пачино, "Hunters"

Шилдэг мюзикл эсвэл инээдмийн цуврал

  • "Emily in Paris"
  • "The Flight Attendant"
  • "The Great"
  • "Schitt's Creek"
  • "Ted Lasso"

Мюзикл эсвэл инээдмийн цувралын шилдэг эмэгтэй жүжигчин

  • Лили Коллинз, "Emily in Paris"
  • Кейли Куоко "The Flight Attendant"
  • Эль Фаннинг, "The Great"
  • Жейн Леви, "Zoey's Extraordinary Playlist"
  • Кетрин О'Хара, "Schitt's Creek"

Мюзикл эсвэл инээдмийн цувралын шилдэг эрэгтэй жүжигчин

  • Дон Чидл, "Black Monday"
  • Николас Холт, "The Great"
  • Южин Леви, "Schitt's Creek"
  • Жейсон Судейкис, "Ted Lasso"
  • Рами Юссеф, "Ramy"

Шилдэг богино цуврал эсвэл телевизийн кино

  • "Normal People"
  • "The Queen's Gambit"
  • "Small Axe"
  • "The Undoing"
  • "Unorthodox"

Богино цуврал эсвэл телевизийн киноны шилдэг эмэгтэй жүжигчин

  • Кейт Бланшетт, "Mrs. America"
  • Дейзи Эдгар-Жонс, "Normal People"
  • Шира Хаас, "Unorthodox"
  • Николь Кидман, "The Undoing"
  • Аня Тейлор-Жой, "The Queen's Gambit"

Богино цуврал эсвэл телевизийн киноны шилдэг эрэгтэй жүжигчин

  • Брайан Крэнстон, "Your Honor"
  • Жефф Дэниэлс, "The Comedy Rule"
  • Хью Грант, "The Undoing"
  • Итан Хоук, "The Good Lord Bird"
  • Марк Руффало, "I Know This Much is True"

Телевизийн цувралын шилдэг туслах дүрийн эмэгтэй жүжигчин

  • Жиллиан Андерсон, "The Crown"
  • Хелена Бонэм Картер, "The Crown"
  • Жулия Гарнер, "Ozark"
  • Энни Мерфи, "Schitt's Creek"
  • Синтия Никсон, "Ratched"

Телевизийн цувралын шилдэг туслах дүрийн эрэгтэй жүжигчин

  • Жон Бойега, "Small Axe"
  • Брендан Глисон, "The Comey Rule"
  • Дэниэл Леви, "Schitt's Creek"
  • Жим Парсонс, "Hollywood"
  • Дональд Садерланд, "The Undoing"

АНХААР! Сэтгэгдэл хэсэгт ёс бус бичвэр оруулахыг хориглоно.

0 СЭТГЭГДЭЛ

ХАРИУ ҮЛДЭЭХ

Сэтгэгдэл ээ оруулна уу
Та нэрээ бичнэ үү